Oferta dla dzieci w FizjoVita:

  • TRÓJWYMIAROWA TERAPIA STÓP
  • TERAPIA WAD POSTAWY

Trójwymiarowa terapia manualna stóp

opiera się na funkcjonalnym rozwoju stopy w pierwszym roku życia dziecka oraz na zasadach terapii manualnej. Metoda stworzona została przez niemiecką fizjoterapeutkę Barbarę Zukunft-Huber, która z powodzeniem i sukcesami stosuje swoją metodę w Niemczech od wielu lat.

Terapia ta umożliwia wczesne diagnozowanie i rehabilitację nieprawidłowego ustawienia stopy poprzez specjalne manualne techniki mobilizacyjne i rozciągające opierając się na funkcjonalnych powiązaniach nerwowo-mięśniowych. Prowadzona jest w podstawowym wzorcu ruchowym będącym podstawą prawidłowego rozwoju dziecka uwzględniając trójwymiarowość stopy.
Jednym z założeń terapii jest praca rodzica z dzieckiem w domu. Po odpowiednim instruktarzu przeprowadzonym przez terapeutę mają Państwo możliwość codziennego oddziaływania terapeutycznego w warunkach domowym.

Zapraszamy do naszego gabinetu wszystkie dzieciaczki z problemami ustawienia stóp:

  • Stopa przywiedzeniowa
  • Stopa płasko-koślawa
  • Stopa końsko-szpotawa
  • Stopa piętowa

TERAPIA WAD POSTAWY

FizjoVita oferuje "Terapię wad postawy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym"

Wady postawy są jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób cywilizacyjnych. W Polsce problem ten dotyczy 50-60% populacji.

Podstawową kwestią w leczeniu wad postawy u dzieci jest jak najwcześniejsze ich rozpoznanie i wdrożenie właściwej terapii. Należy pamiętać, że jakakolwiek zwłoka w rozpoczęciu leczenia wady postawy u dziecka może doprowadzić do jej utrwalenia lub nawet pogłębienia, czego skutki są często nieodwracalne. Im głębsza wada, tym bardziej jest to prawdopodobne. W konsekwencji wyeliminowanie wady staję się trudniejsze, wymaga więcej czasu i wysiłku (dziecka, rodziców i terapeutów), a w niektórych przypadkach jest niemożliwe bez interwencji chirurgicznej lub sprawia, że całkowite wyleczenie może już być niemożliwe.

Terapia w FizjoVita obejmuję dokładne badanie dziecka, zabiegi manualne oraz ćwiczenia korekcyjne dostosowane indywidualnie do dziecka.